Květen 2008

Turisťák - Borotín

25. května 2008 v 14:21 | Exprees

Turistický závod Borotín

Odjezd byl plánovaný okolo 18. hodiny, ale když jsme ještě v 18:30 byli u Oktábců tak jsme ze svých nároků slevili.Když už jsme se konečně na cestu vydali, stavili jsme se ještě pro Pavla a následně i pro rádio do auta (nezdařilo se => nebylo tam kde jsme přepodládali a nebyl již čas hledat ho). Po celkem krátké době (netroufnu si odhadovat kolik to tak bylo) jsme se ocitili v malé vesničce a před její školou. Po chvilkovém zmatku - kde zaparkovat, jsme se došli zaregistrovat, byla nám přidělena třída ve které už byli zabydlení závodníci z Frýdlantu. (Dokonce nás napsali i na šatnu:-D). Rozhodli jsme se pro procházku za účelem poznání vesničky, zjištění v kolik otvírají v obchodě a jestli je tu nějaká benzínka. Vše co jsme potřebovali jsme zjistili (otvírají v 7:00, benzínka je jen na benzin, nic víc, a vesnička je hezká). Při nápadu jít se podívat do tělocvičny nás nenapadlo jak to skončí (totální vyčerpání a puchýř na noze - vojta), bylo to tím, že tam byl rozehraný zápas v basketu, a to by nebyl Týnec aby se nepřidal. Navštívili jsme se i místní bufet a ve snaze učit se matiku (Jizík a Terri) jsme se přesunuli na balkón nad tělocvičnu => učit se tu fakt nedalo. Po skončení zápasu, jsme se přesunuli zpět do třídy kde už se naši spolunocležníci chystali ke spánku a tak nám nezbývalo nic jiného než je následovat.
Sobota už v 8:00 bylo setkání všech závodníků na hřišti a ještě rychlé připomenutí trati a takové ty klasické organizační věci. Závod začínal v 9:00 a protože Jizík startoval v 9:09 plynule jsme se přesunuli ke startu, který se nacházel cca 1,5km od školy. Času jsme tam strávili opravdu dost, ono čekat 4,5 hodiny než na mě přijde řada..nic moc, při pohledu na holky mého věku které dobíhaly s pláčem způsobeným vyčerpáním, se mi běžet chtělo čím dál tím míň.Ale nakonec došla řada na každého . Fakt je, že my jsme nebrečeli, ale shodli jsme se na tom, že rasa byla opravu hodně náročná (5950m.). V cíli každý dostal lahev vody a sušenku, na kterou stejně v tu chvíli neměl ani pomyšlení, i ta voda většinou nekončila uvnitř závodníků ale na jejich hlavách a jiných částech těla za účelem osvěžení. Vyhlášení probíhalo v 16:00, účastnili jsme se ho jen proto, že je to slušnost:-D. Naše umístění:
Vojta 4. místo + postup na MČR
Terri 5. místo + postup na MČR
Jizík 17. místo
Pavel 10. místo
kdo nepostoupil teď, bezesporu postoupí za 14 dní na dalším kole. My jim to natřem:-)
Cestou zpátky jsme se stavili na benzince na zmrzlinu a pak pokračovali rovnou domu:-).

Čengrovka - pětidenka

25. května 2008 v 13:48 | Exprees

Čengrovka

Sešli jsme se v 16:00 na autobusovém nádraží v Týnci a počtu dá se říct přiměřeném:-). Cestou jsme měli nabrat Jizíka, ovšem zradil nás autobus, který v dané stanici nestavěl. Ale to by nebyl Jizík aby si neporadil... nasedl hned da dlašího autobusu a v Benešově byl dříve než my. Tam jsme se také potkali s Vojtou, který už měl i klíče od naší chatičky. Rychle jsme se přesunuli do dalšého autobusu směr Divišov, kde jsme také vystoupili, koupili petrolej do lamp a po zelené značce se vydali hledat náš domov na nastávající 4 dny. Asi po půl hodině se nám to opravdu povedlo. Chatka byla velmi útulna a každý si ji na první pohled zamiloval, kdo ne na první tak na druhý určitě. Zabydleli jsme se a večer ztrávili hraním jednoduchých ale zábavných her, přičemž se někteří pokoušeli o zlomení vazu či poranění hlavy(Na ponorky, Na tanky).
Čtvrtek jsme zahíjili nejdříve několikerým zvoněním budíku nastaveným na vstávání do školy, a po té rozcvičkou v podobě běhu za sluníčkem na protější stráň.(kopec). Myslím, že účel zahřátí i rozhýbání splnila. Po snídani jsme odstartovali velkolepou hru Kuličková desítka - v našem podání kuličková čtyřka, v které šlo o cvrnkání míčku (tenisáku) po trase dlouhé v našem případě 4 km. Ohlasy byly různé - někdo se nevyjadřoval, zbytek si stěžoval:-D. Cestou zpátky nám nedal potok přetékající přes cestu abychom ho jaksi nerozvýřili. => většina z nás byla mokrá až na kost, ale celkem se to hodilo protože bylo opravdu vedro. Po výborném obědě jsme si vyzkoušeli práci hadicapovaných malířů, a následně hru jejímž účelem bylo nosit vodu v dlaních z hrnce do ešusu a zároveň bránit druhém družstvu v tomtéž úkolu => výsledek.. všichni opět mokří až na kost. V následné volné chvíli vzniklé přípravou večeře jsme vezkoušeli hru na Medvědy, která jak jsme zjistili je spíše pro zdatné gymnasty než pro nás. Hra na Romea a Julii nám také mnoho dala, napříkld jsme si vyzkoušeli mluvu druhého pohlaví atd...
Pátek, už jsme se obešli bez rozcvičky za to hned po uvaření čaje (cca 2,5hodiny - kamna topí ale nevaří) jsme se vydali na výpravu na nedaleký hrad Šternberk.Cestu jsme se krátili hrami typu Myslím si, a tudíž jsem...a podobně. Pauzu jsme si dali ve vísce?..... ? , kde jsme začali přemýšlet jak to celkové stíháme...závěr zněl nestiháme. Vojta nažhavil mobil a už jsme úkolovali Jíťu aby nám zjistila autobus ze Šternberka do Divišova. Měli jsme 40 min na 4 km, ale stihli jsme to:-). I hrad jsme viděli (ze spodu). V Divišově jsme nakoupili zásoby jídla na další dny (tržba pro zdejší obchod za celý týden) a razili si cestu "k domovu". Následný boj o krásnou Helenu i její ztvárnění bylo v celku obdivuhodné, především důvtip a originlita jednotlivých představení. K večeři byly buřty, takže nás čekala příprava dřeva. U ohně jsme se pokoušeli o zpěv známých a zřejmě nově smyšlených písní.
Sobota, ve znamení "horečky soborní noci", byla započata opět rozcvičkou v podobě honzovy hry při kkteré se prozradilo i holek "tajemství". V době kdy Zuzka s Jizíkem nedobrovolně vyrazili na nákup jsme vyzkoušeli hry jako Na Kevina, S nebo bez, či Touto krabičkou vidím na svět - díky. Pocit jaký měli vojáci bitvě u Borodina jsme zažili na vlastní kůži při stejnojmené hře. Půlka lidí si na sebe navlékla všechno oblečení co měla s sebou a druhá půlka byla do půli těla svlečená (holky mely kraťasy i triko, kluci jen kraťasy), přičemž byli handicapovaní například slepotou či neohebnou nohou. Po obědě v 14:00 se všichni vydali na průzkumnou tůru na nedaleký kopec. Ovšem i přesto že ani s jednou skupinou jsem nešla já, byla skupina která kopec nenašla. Mezitím už dorazil i Pavel. Přípravy na Sobotní noc vrcholily až akce začla. Nejdříve to byla módní přehlídka modelů z 60.let a následovalo taneční vystoupení na hit z Pomády Náš auťák. Fotbálek i zajímavá "hra" Praktiky z namlouvání" se nám postaraly o zábavný konec našeho výletu.
Neděle, přivstali jsme si abychov všechno stihli, samozřejmě že jsme to stihli a nakonec jsme v divišově cěkali jetště 2 hodiny na autobus. (což nám samozřejmě nevadilo). Dvě hodiny utekly jako voda, příčinou různých her a autobus byl zde. Cesta byla klidná, protože všichni byli unavení a těšili se domu:-).
Myslím, že výprava se povedla a že se do těchto míst ještě nejednou podíváme:-)

Pokřiiiik...

4. května 2008 v 14:17 | Terri

Pokřik - Mravenci

Hej hej hej,

mravenci jsou nej.

Utíkej si s nimi hrát

určitě pak budeš řvát:

Hej hej hej,

mravenci jsou nej.


Eiger III + co by se vám líbilo :D(-<

1. května 2008 v 22:02
Termín :Odjezd neděle 24.8 odpoledne(SONE+)
akce začíná vestředu 27.8 srpna
Návratneděle 1.9. 2008 pozdě večer(SONE+)
Místo:Veľká a Malá Fatra v Bystričke na Orave, http://www.rekreabystricka.szm.sk/
Cena : 1700sk(cca 1400 Kč) vlastní akce+cca 500 Kč cesta+cca 300Kč na pondělí,úterý
Do10.5.2008 musíme odeslat prihlášku
V pondělí a v úterý ubytování v kempu ve stanech
1. Oravská úvraťová úzkorozchodná lesní železnice ,Beskydy
2. nebo Súlovské vrchy(minihory)
3. nebo Blatnica u Turčianských Teplic s výlety do Velké Fatry(Tlstá,Blatnická dolina + Harmanecké jeskyně ..)
Která z variant by se vám líbila ????