Čengrovka - pětidenka

25. května 2008 v 13:48 | Exprees

Čengrovka

Sešli jsme se v 16:00 na autobusovém nádraží v Týnci a počtu dá se říct přiměřeném:-). Cestou jsme měli nabrat Jizíka, ovšem zradil nás autobus, který v dané stanici nestavěl. Ale to by nebyl Jizík aby si neporadil... nasedl hned da dlašího autobusu a v Benešově byl dříve než my. Tam jsme se také potkali s Vojtou, který už měl i klíče od naší chatičky. Rychle jsme se přesunuli do dalšého autobusu směr Divišov, kde jsme také vystoupili, koupili petrolej do lamp a po zelené značce se vydali hledat náš domov na nastávající 4 dny. Asi po půl hodině se nám to opravdu povedlo. Chatka byla velmi útulna a každý si ji na první pohled zamiloval, kdo ne na první tak na druhý určitě. Zabydleli jsme se a večer ztrávili hraním jednoduchých ale zábavných her, přičemž se někteří pokoušeli o zlomení vazu či poranění hlavy(Na ponorky, Na tanky).
Čtvrtek jsme zahíjili nejdříve několikerým zvoněním budíku nastaveným na vstávání do školy, a po té rozcvičkou v podobě běhu za sluníčkem na protější stráň.(kopec). Myslím, že účel zahřátí i rozhýbání splnila. Po snídani jsme odstartovali velkolepou hru Kuličková desítka - v našem podání kuličková čtyřka, v které šlo o cvrnkání míčku (tenisáku) po trase dlouhé v našem případě 4 km. Ohlasy byly různé - někdo se nevyjadřoval, zbytek si stěžoval:-D. Cestou zpátky nám nedal potok přetékající přes cestu abychom ho jaksi nerozvýřili. => většina z nás byla mokrá až na kost, ale celkem se to hodilo protože bylo opravdu vedro. Po výborném obědě jsme si vyzkoušeli práci hadicapovaných malířů, a následně hru jejímž účelem bylo nosit vodu v dlaních z hrnce do ešusu a zároveň bránit druhém družstvu v tomtéž úkolu => výsledek.. všichni opět mokří až na kost. V následné volné chvíli vzniklé přípravou večeře jsme vezkoušeli hru na Medvědy, která jak jsme zjistili je spíše pro zdatné gymnasty než pro nás. Hra na Romea a Julii nám také mnoho dala, napříkld jsme si vyzkoušeli mluvu druhého pohlaví atd...
Pátek, už jsme se obešli bez rozcvičky za to hned po uvaření čaje (cca 2,5hodiny - kamna topí ale nevaří) jsme se vydali na výpravu na nedaleký hrad Šternberk.Cestu jsme se krátili hrami typu Myslím si, a tudíž jsem...a podobně. Pauzu jsme si dali ve vísce?..... ? , kde jsme začali přemýšlet jak to celkové stíháme...závěr zněl nestiháme. Vojta nažhavil mobil a už jsme úkolovali Jíťu aby nám zjistila autobus ze Šternberka do Divišova. Měli jsme 40 min na 4 km, ale stihli jsme to:-). I hrad jsme viděli (ze spodu). V Divišově jsme nakoupili zásoby jídla na další dny (tržba pro zdejší obchod za celý týden) a razili si cestu "k domovu". Následný boj o krásnou Helenu i její ztvárnění bylo v celku obdivuhodné, především důvtip a originlita jednotlivých představení. K večeři byly buřty, takže nás čekala příprava dřeva. U ohně jsme se pokoušeli o zpěv známých a zřejmě nově smyšlených písní.
Sobota, ve znamení "horečky soborní noci", byla započata opět rozcvičkou v podobě honzovy hry při kkteré se prozradilo i holek "tajemství". V době kdy Zuzka s Jizíkem nedobrovolně vyrazili na nákup jsme vyzkoušeli hry jako Na Kevina, S nebo bez, či Touto krabičkou vidím na svět - díky. Pocit jaký měli vojáci bitvě u Borodina jsme zažili na vlastní kůži při stejnojmené hře. Půlka lidí si na sebe navlékla všechno oblečení co měla s sebou a druhá půlka byla do půli těla svlečená (holky mely kraťasy i triko, kluci jen kraťasy), přičemž byli handicapovaní například slepotou či neohebnou nohou. Po obědě v 14:00 se všichni vydali na průzkumnou tůru na nedaleký kopec. Ovšem i přesto že ani s jednou skupinou jsem nešla já, byla skupina která kopec nenašla. Mezitím už dorazil i Pavel. Přípravy na Sobotní noc vrcholily až akce začla. Nejdříve to byla módní přehlídka modelů z 60.let a následovalo taneční vystoupení na hit z Pomády Náš auťák. Fotbálek i zajímavá "hra" Praktiky z namlouvání" se nám postaraly o zábavný konec našeho výletu.
Neděle, přivstali jsme si abychov všechno stihli, samozřejmě že jsme to stihli a nakonec jsme v divišově cěkali jetště 2 hodiny na autobus. (což nám samozřejmě nevadilo). Dvě hodiny utekly jako voda, příčinou různých her a autobus byl zde. Cesta byla klidná, protože všichni byli unavení a těšili se domu:-).
Myslím, že výprava se povedla a že se do těchto míst ještě nejednou podíváme:-)
 


Komentáře

1 jizík jizík | E-mail | 1. června 2008 v 22:36 | Reagovat

já bych to  nekdy zopakoval jen bych možná ty 60. leta tolik nepodporoval...:-)

a jel bych treba na pernikačku..:-)

2 Exprees Exprees | E-mail | 2. června 2008 v 16:37 | Reagovat

ok, dame príště třeba pravěk:-D, ale na perníkačku bych taky jela, hned..

3 Honza Honza | 9. června 2008 v 14:40 | Reagovat

a co třeba jet někam do divočiny?

4 Exprees Exprees | E-mail | 14. července 2008 v 11:00 | Reagovat

jsem pro , vidím to na formu puťáku...?? jo a pak kluci z neveklova plánují něco takového... i pro vás, když budete mít zájem (prej je to jen pro kluky, že yb to holky asi nezvládly nebo co)... každopádně až budu vědět něco víc tak dám to pošlu dál...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama