Tábor Vojkov 2008

14. července 2008 v 10:27 | Exprees

Tábor Vojkov 29.6. - 12.7.2008

- postopách alvarezových, to byl příběh který nás táborek provázel
Samotný tábor začal už týden předem a to stavbou nejdůležitějších staveb: kuchyně a latriny. Za což mohli roveři, rangers a skauti, skautky. Ti se pak znovu sešli ovšem už se všemi svými věcmi 28.7. na tábořišti a velké přípravy včetně stavby 8 tee-pee a jídelny dodělali(na důkaz že nekecám,klikni sem :-). V neděli už se pomalu začli sjíždět děti natěšené na nové zážitky (snad). V tu chvíli jsme zjistili, že jich je nějak moc a tee-pee málo, a tak jsme před nevěřícími zraky dětí a rodičů postavili ještě jedno. Následovalo zabydlenní se a srdceryvné loučení s rodiči. Ovšem oběd žal potlačil. Poté se každé tee-pee a jeho obyvatelé seznámili s jejich novým vedoucím a strávili tím čas až do večeře. Po večeři a následném nástupu bylo zahájení celotáborové hry, kdy se její organizátoři přeměnili na španělskou šlechtu z 16.století. Děti seděly s otevřenou pusou.
Následující dny sestávali z pravidelných prací pro tábor (dřevo, dřevo, dřevo, ......, dřevo), programu po skupinkách, celotáborové hry a různých výletů. Každý večer měli všichni možnost vybrat si jeden ze 3 nabízených klubů. Díky nim se mohli naučit základy moderních tanců (hip-hop), pletení náramků (přátelství), střílení z luku a různých dalších aktivit.
Všichni zjistili, že Alvarez opravdu neměl lehké putování a snažili se dopadnout lépe než on, protože on byl zabit.
Mimo hru si každý batikoval tričko savovou technikou, při čemž se prokázal talent umělecký u osob u kterých bychom to třeba ani nečekali. Vaření v "sítnovu" hrnci bylo napínavé, a nikdo nevěřil tomu, že to pak půjde jíst. Avšak i to nás mile překvapilo. A na kuřecím mase původně zabaleném v kopřivách jsme si všichni pochutnali.
Jedním z úkolů na výpravě bylo vydělat si na oběd a udělat dobrý skutek. Došli jsme k závěru, že nikomu nic nechybí, všichni jsou šťastní,protože narazit na někoho kdo by potřeboval s něčím pomoc byl zázrak, o tom chtít za to oběd nemluvě (někteří dopadli dobře: hranolky + volské oko se slaninou - rangers, jiní hůř: 2 meruňky - roveři).
Během tábora jsme měli celkem 4 přepady:Kamenice - v podobě Vánoc a naštěstí k nim patřícím dárkům :-), Votice, Neveklov - toho, že nás přepadli jsme si všimli až druhý den odpoledne když jsme hledali síť :-), a znova Kamenice - kdy Karlos odvedl pozornost všech svým vystoupením s ohněm a mezi tím nám mizeli věci jako nepříklad bedna jídla z kuchyně....:-)
Vyrcholným závěrem hry bylo házení klíčů ze skáli pod kterou stál jeden ze skupinky a klíče chytal: chycený klíč = přežil. S klidným srdcem můžu říct, že všichni přežili.
Z mého pohledu můžu říct, že tábor byl povedený a už teď se těším na příští rok. (Doufám, že v tom nejsem sama)

Takže přeju všem našim skautíkům (i těm ostatním) krásné a hlavně zábavné prázdniny... :-)

p.s.: hláška tábora: APROXIMUJ SI TO

fotky jsou zde

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama