Leden 2010

Středisková hra z pohledu Asterixe... :)

31. ledna 2010 v 21:37 | Jirkazík
Asterix a Obelix na Zbořeném Kostelci

Co se stane, když je zima, jakou Týnec už dlouho neviděl? Skauti už to vědí. Není příhodnějšího období pro nejvtší bitvu století. Někdo by se asi divil... kdo by v našem demokratickém státě chtěl bojovat? No přece zlí Římané v čele s Juliem Cézarem proti udatným Galům, jejichž vesnice už římanům vzdoruje celé roky. To ovšem jen díky neuvěřitelnému a úžasnému lektvaru síly, jenž činí Galy neporazitelnými. Stala se ale věc nemilá. Galové se nechali napálit, od své vesnice pronásledovali římskou armádu jak na sever ke Kamenici, tak i směrem na Týnec. A tam se to stalo, římané podnikli úhybný manévr a obsadili území kolem galské vesnice, kterou bránil již jen druid Panoramix a věrný ped Idefix. Tady se ale objeví naši skautští hrdinové z Týnce, pod vedením Asterixe, i z Kamenice, pod vedením Obelixe, kteří se v roli Galů proplížili až do své vesnice ukryté na okraji Čakovic. Setkaly se zde různé části rodin Kovařixových, Rybařixových a Historixových (rozdělených mezi Kamenici a Týnec). Společeně si potom navařili spoustu lektvaru síly. Jediným krokem, který jim zbýval k vítězství, bylo zaútočit na římskou pevnost Zbořený Kostelec. Ale pevnost byla velmi silně chráněna old-skauty a rovery z celého středika Kamenice, v rolích Římanů. Celá hora se otřásla pod válečným pokřikem Galů a i díky tomu nakonec zvítězili a zničili římskou hrozbu, za což je čekala velmi sladká odměna.
Celou akci měli na starost roveři a rangers ze střediska Kamenice, kteří touto akcí zakončili vzdělávací kurz Quercus 2009. Akce se účastnilo 36 skautů a nikdo z nich by dnes neřekl: "Kdybych to byl býval věděl, tak bych tam byl nechodil." I přes třeskutý mráz se další den všichni živí a zdraví hlásili do školy či zaměstnání.

Jak bylo na Silvestra....

31. ledna 2010 v 21:35 | Hanka
Týnecko-kamenickýsilvestr 2009

Vyrazili jsme ve čtvrtek odpoledne autobusem směr Praha. Cesta díky dobré zábavě celkem rychle utíkala. V Praze jsme nasedli do vlaku, který nás odvezl už přímo do Kralup. Cestou začalo pršet a taky se setmělo. Podle našich informací měla být klubovna kralupských skautů blízko nádraží, a tak jsme se nikdo nebál, že promokneme. To jsme se ale spletli. Na nádraží už na nás čekala paní, která nás měla dovést až ke klubovně a z původní kratičké cesty se vyklubala dlouhá procházka. Když jsme se celý promáčení dostali ke klubovně, následovala její prohlídka. Všem se i hned zalíbil starší, ale přesto pohodlný gauč, o který jsme se po celé dva dny neustále prali. V jídelně jsme vybalili potraviny. Snad každý měl za úkol přivézt vafle. Všichni jsme si mysleli, že je budeme snídat, ale to jsme se spletli. Po večeři jsme vytvořili smíšená týnecko-kamenická družstva. Na materiálu, který se skládal z vaflí, nutely a špejlí jsme měli prokázat náš umělecký talent. Jak už asi tušíte, měli jsme z těchto věcí něco vyrobit. V každém družstvu se uskutečnila porada, co se bude vlastně vytvářet. První družstvo se celkem rychle shodlo na letadlu. Zato ve druhém se několikrát dohadovali a hlavně několikrát předělávali svůj výtvor. Nakonec z toho vznikla želva. Výtvory jsme si vzájemně vyměnili a měli sníst. Zatímco do letadla se všichni s chutí pustili, do želvy se nikomu nechtělo. Určitě to bylo tím, že první družstvo vidělo způsob její výroby. Želva nakonec zůstala netknutá celé tři dny naší silvestrovské výpravy. Okolo jedenácté hodiny jsme se vypravili na kopec Hostibejk, kde jsme chtěli přivítat nový rok. Náš úmysl být co nejvýše, abychom viděli co nejvíc ohňostrojů, pokazila velmi hustá mlha, takže jsme nakonec neviděli nic. Nový rok jsme, jak se patří přivítali a připili si, samozřejmě jen dětským šampaňským a odpálili náš vlastní ohňostroj. Pomalu jsme se vrátili zpátky do klubovny. Tady jsme hráli ještě spoustu zajímavý her, u kterých jsme si užili spoustu zábavy. Pak už se postupně odcházelo spát. Když jsme se druhý den vyhrabali z pelíšků a nasnídali se, hráli jsme hru ve městě. Ta nám zabrala zbytek dopoledne a její druhá část i odpoledne. Při této hře jsme opravdu skvěle poznali Kralupy. Večer jsme opět hráli hry, někteří dospávali silvestrovskou noc, někteří pouze tupě zírali do prázdna. Potom jsme už šli raději spát, protože jsme museli brzy vstávat kvůli vlaku domů. Ten nám pak ale stejně ujel, takže jsme hodinu čekali na další spoj. Nakonec jsme se všichni dostali v pořádku a šťastně domů.
Další z týnecko-kamenických akcí se skvěle vydařila, máme na co vzpomínat a doufejme, že ani příští silvestr nebudeme sedět doma s rodiči.

Asterix a Obelix tuto sobotu 23.1

18. ledna 2010 v 21:59 | vojta
Poslední galská vesnice zbývá svobodná …
Nezapomeňte
  • ručník(dlouhý cca metr)
  • ešus, lžíci, hrneček
  • 50 Kč
  • náhradní teplé ponožky

  • Sraz 9.20 u nádraží
  • Návrat okolo 17. 30

Silvestrrr

11. ledna 2010 v 23:08 | Exprees

Jak někdo ví, někdo neví ....

R&R (z Týnce i Kamenice) plus dvě statečné skautky se společně vydali oslavit silvestr a Nový rok .... do Kralup nad Vltavou..., aby nás nikdo nepodezříval z bůh ví čeho... tady jsou fotky!!! ...mluví za vše!


Hory Vitkovice 2010

5. ledna 2010 v 21:40 | vojta
Skautské hory budou 20-27.2.2009 ve Vítkovicích v Krkonoších.
Jsou vhodné i pro všechny kategorie lyžařů, i pro vlčata a světlušky. Sjezdovky povinné - začátečníky lyžovat naučíme.
Kdo má doma běžky,vezme si je - ve Vítkovicích je řada příležitostí .

Cena:
2100,- skauti
2200,- ostatní
+ vleky cca 1200,-
Kapacita chaty je 36 osob
Přihlášky: do 18 listopadu !!( pak případná zbývající místa obsadím)

Peníze cca do 5.února, na schůzkách
Pokud potřebujete fakturu pro vystavíme.
Peníze na vleky až na místě, případne s penězi za ubytování.

Bruslení

5. ledna 2010 v 20:57 | vojta,pavel
V sobotu 9.1 v jdeme bruslit (pokud nám to neroztaje)
Sraz na Plivátka v 13.30 .. rybníček u silnice na Krusičany. Kdo má, může si vzít hokejku. Konec cca v 15.30 u Plivátka. Kdo nemá brusle, omezené množství můžem půjčit

Přeběžný plán akcí na rok 2010

5. ledna 2010 v 20:40 | Exprees |  Kalendář akcí
Leden:
9.1. - bruslení - vlčata + světlušky - sraz 13:30 u klubovny
23.1. - Středisková hra - Asterix & Obelix - skauti + skautky + vlčata + světlušky

Únor:
6.2. - Přechod Brd - všichni zrušeno
20.-27.2. - Zimní tábor - hory Vítkovice- všichni přihlášení

Březen:
6.3. - Zbraslavská Zoo - vlčata + světlušky Zrušeno
20.3. - TZ Doksy - všichni
27.3. - TZ Kralupy(mistrovství kraje) + Boulder stěna

Duben:
11.4. - TZ Vinoř + aquapark Letňany - všichni Nebude vzhledem k zdravotnickému kursu
16.-18.4. - Čistá řeka Sázava. Starší skauti a roveři
17.4 - závod vlčat a světlušek sobota
V sobotu je pokud vím i ples Blanky Takáčové
(24.4.2010 posázavská trilogie ..)
30.4.-1.5. - Čarodějnice - všichni


Květen:
8.5. - TZ Český Brod
14.-15.5. - 24 hodina na koloběžce - skauti + skautky + R&R
22.5. - TZ Malenovice

Červen:
5.6. - TZ Týnec nad Sázavou
         Krajské kolo  závodu vlčat a světlušek v českém Brodě
         (Matouš B.,Dan P.,Ondra S.,Marek P.,Michal S)
19.6. - TZ Frýdlant nad Ostravicí Mistrovství ČR.

Červenec:
Tábor
vlčata a světlušky od soboty 3.7. do cca soboty 10.7
skauti a skautky od soboty 3.7. do cca 14.7
(První týden bude společný , skauti a skautky budou pokračovat puťákem)


Září
17. - 19. září Jamboree Benešov předběžný termín